Dévaványa

Önállósodnak a felnevelt csibék a dévaványai túzokmentő állomáson

Az idei évben is több túzokcsibét keltetett ki és nevelt fel a KMNPI túzokmentő állomása. Az állomás az egész országból fogadja a leginkább mezőgazdasági munkák miatt gazdátlanná vált fészkekből származó túzoktojásokat, amelyeket kikeltetnek, és a kikelő csibéket szigorú protokollok alapján felnevelik. Idén már az állomás teljes működése során a 900-at éri el az így kibocsátott túzokok száma. Részletek a KMNPI cikkében.

Szabadon bocsátott túzokok a KMNPI dévaványai túzokmentő állomásán

Dévaványán, a KMNPI túzokmentő állomásán minden évben kerülnek be veszélyeztetett fészkekből mentett tojások. A központban ezeket kikeltetik, a csibéket szigorúan meghatározott természetvédelmi protokoll alapján felnevelik, majd a felnövő csibéket szabadon engedik. Idén így tíz madár csatlakozhatott a vad túzokokhoz. Részletek a KMNPI honlapján.

700 repatriált túzok

A dévaványai túzokmentő állomás az évek során 700 túzokcsibét repatriált. Idén is kikerültek a nevelődő csibék a vad - de egyelőre kontrollált, ragadozómentes - körülmények közé, köztük az elmúlt 44 év alatt összesen a hétszázadik madár is. További részletek a KMNPI honlapján. Az írást a Greenfo is szemlézte.

Kelnek a túzokcsibék a tojásokból

A TúzokLIFE projekt jeladós madarainak köszönhetően tudjuk, hogy a túzokcsibék megkezdték a tojásból kikelést. Sajnos idén is voltak olyan tojások, amelyeket menteni volt szükséges. A dévaványai túzokmentő állomáson ezeknek is megindult a kelése. További részletek a KMNPI honlaphírében.

Túzokvédelmet is szolgáló beruházás Dévaványán

A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság nagy KEHOP projektet indít Dévaványán. A projekt célja, hogy a nemzeti park igazgatóság saját kezelésben lévő területein például az állattartás körülményei javuljanak, így a túzokok élőhelyeinek fenntartása hosszú távon biztosítható legyen. További részletek a BEOL cikkében.