TúzokLIFE

Újabb jó példa a természetvédelem, a mezőgazdaság és a vadgazdálkodás összefogásáról – kaszálási és fészekfelderítési bemutató Csákváron

A hazai gyepterületek egyedi természeti értékek hordozói. Számos vadon élő állat- és növényfajunk a gyepes területeken találja meg életfeltételeit, ezért élőhelyük védelme megőrzésük záloga. A gyepek védelme érdekében nem tehetünk eleget, kiterjedésük és állapotuk védelme természetvédelmi szempontokon túlmutató feladat.

Földkábelezés a Kiskunságban - RTL riport

Az előző cikkben is bemutatott, TúzokLIFE projekthez kapcsolódó élőhelyfejlesztési munkáról az RTL is forgatott riportot. Az adásban Losonczi Gergely, az E.ON kommunikációs vezetője és Lóránt Miklós, a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóságának természetvédelmi területfelügyelője beszélt.

Földkábelezés a Felső-Kiskunágban

Befejeződött a TúzokLIFE keretében a földkábelezés a Felső-Kiskunságban. Az Elmű szolgáltatási területén, a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság és a Duna-ipoly Nemzeti Park Igazgatóság működési területeinek találkozásánál több mint 30 km hosszú kábelszakasz került föld alá, és nyílt meg a táj és az élőhely a túzok számára, valamint ezeken a szakaszokon további fajok tudják elkerülni a vezetéknek ütközés mellett az áramütést is.

Dél-hevesi túzokköltés

A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság nagyon izgalmas hírt közölt: sikeres költést figyeltek meg idén a Dél-Hevesi-pusztákon. Itt nagyon kicsi a túzokpopuláció, gyakorlatilag minden egyednek, minden sikeres költésnek roppant nagy jelentősége van a faj megőrzése szempontjából. További részletek a BNPI honlapján.

Mentett túzoktojások sorsa Dévaványán

A Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság által Dévaványán működtetett túzokrepatriáló állomás idén is nevel túzokcsibéket a mezőgazdasági munkák során talált elhagyott túzoktojásokból. Az idei madarak visszavadítása megkezdődött, ketten közülük a TúzokLIFE projekt műholdas jeladóit is viselik. Részletek a KMNPI honlapján.

E-learning tananyag a gyepgazdálkodás természetvédelmi vonatkozásairól

A Natura 2000 oldalon megjelent az MME gyepterületek gazdálkodását bemutató e-learning tananyaga. A tananyag összeállításában a TúzokLIFE projekt eredményeire, többek között a „Természetközeli gazdálkodási gyakorlatok útmutatója – Gazdálkodás Natura 2000 gyepterületeken” című kézikönyvre támaszkodunk.

Dróntechnika és túzokvédelem a Kossuth Rádióban

A Kussuth Ráció készített riportot a természetvédelem és a dróntechnika TúzokLIFE projekten belüli összekapcsolásáról. A Trend-idők című műsor 15:12:50 percétől a 15:16:25. percéig nyilatkozik a rádiónak a projekt programvezetője, Tóth Péter.